سازمان اقدام آشکار جهانی

OUTRIGHT_LOGOبرای روایت‌های دگرباشان جنسی در سطح جهانی

نیویورک – کمیسیون بین‌الملی حقوق بشر زنان و مردان همجنس‌گرا، همزمان با 25‌مین سالگرد فعالیت خود، روز دوشنبه 6 مهرماه سال 1394، نامی تازه را برای خود انتخاب کرد: سازمان “اقدام آشکارجهانی”.

جسیکا استرن,  Jessica Stern, مدیر اجرایی این سازمان می‌گوید، «ما نام تازه‌ای انتخاب کرده‌ایم که بخوبی بیانگیر اهداف ما است. در 25 سال گذشته ما آشکارا فعال بوده‌ایم . در مقطع کنونی که جامعه مدنی و گروههای مدافع حقوق دگرباشان جنسی در بسیاری از نقاط جهان در معرض حمله‌های گوناگون قرار دارند، ما باور داریم که نام تازه‌ی سازمان‌مان، تعهد ما به فعالیت برای افراد جامعه دگرباش جنسی در سطح جهانی را یادآورد می سازد.»

همچنین به جای استفاده از نام اختصاری مانند «ایگل‌هِرک، IGLHRC»، ما ترجیح میدهیم  فقط  ازکوتاه شده اسم‌مان  «اقدام آشکار» یا «اوت‌رایت» استفاده کنیم.

با شعار جدید خود – حقوق بشر برای افراد دگرباش جنسی در هر کجا – سازمان اقدام آشکار خود را متعهد به تمامی افراد دگرباش جنسی در جامعه جهانی می‌داند.

استرن در این مورد می‌گوید، «برای 25 سال، ما دست در دست کنشگران در سرتاسر دنیا کار کردیم تا علیه قوانین تبعیض‌آمیز و رفتارهای توهین‌آمیز بجنگیم. حالا ما قدمی به جلو برمی‌داریم تا آشکارا تعهد خود را به  پذیرش تمامی افراد جامعه دگرباشان جنسی نشان دهیم: همجنس‌گرایان زن و مرد، دوجنس‌گرایان، تراجنسی‌ها، میان‌جنسی‌ها و کوییرها.»

همراه با نام تازه سازمان، لگو و وب‌سایت تازه سازمان به زبان انگلیسی هم رونمایی شده‌اند: www.OutRightInternational.org 

هر روز در سراسر جهان، کرامت و حقوق انسانی دگرباشان جنسی، پایمال می‌شود؛ آن هم به شکل‌هایی که وجدان آدمی را تکان می‌دهد. حکایت‌ها از مبارزات و مقاومت‌های این افراد حیرت‌انگیز است. حکایت‌هایی که هنوز ناشناخته مانده‌اند، یا از سوی کسانی که قدرت به وجود آوردن تغییر را دارند، به عمد نادیده گرفته می‌شوند.

«اقدام آشکار» که در سال 1990 به نام کمیسیون بین‌المللی حقوق بشر مردان و زنان همجنس‌گرا تاسیس شد، در کنار افراد دگرباش جنسی در کشورهای در حال توسعه، برای یافتن راه‌کارهایی برای بوجود آوردن تغییرات دائمی در سیاست‌گذاری‌ها با دفاتری در شش کشور فعالیت می‎کند.

ما با ثبت و گزارش موارد نقض حقوق بشر دگرباشان جنسی، به جامعه جهانی کمک می‌کنیم تا به وقوع این حق‌کشی‌ها واکنشی بموقع نشان دهد. ما به همکاران خود آموزش می‌دهیم تا سوء استفاده‌ها را افشا و از خود دفاع کنند. «اقدام آشکار»- مستقر در شهر نیویورک، تنها  سازمان در حوزه مشخص دگرباشان جنسی در دنیا است که در سازمان ملل متحد در نیویورک، حضور دائمی دارد و از پیشرفت حقوق بشر افراد دگرباش جنسی دفاع می‌کند.

توییتر: @OutRightIntl
فیسبوک: https://www.facebook.com/outrightintl/
اینستاگرام:  @OutRightIntl