سازمان اقدام آشکار جهانی

سال‌هاست فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی با موضوعات مرتبط به دگرباشان جنسی ساخته می‌شوند. در کنار آن، اخبار مربوط به چهره‌های هنری و فرهنگیِ دگرباش جنسی، مرتب در رسانه‌ها پخش می‌شود. حضور دگرباشان جنسی در رسانه‌های تصویری، ابتدا از طریق شخصیت‌های همجنس‌گرا یا تراجنسی در فیلم‌ها و سریال‌ها شروع شد تا به امروز که مرتب سریال‌ها و فیلم‌هایی مختص این بخش از جامعه ساخته می‌شود.

وبسایت پایگاه اطلاعات سینمایی دگرباشان به زبان فارسی، با فراهم آوردن معرفی فیلم، سریال، مستند، موزیک ویدیو و … در دسته بندی های متنوع مجموعه به روز از فیلم ها و سریال های مربوط به دگرباشان جنسی را فراهم آورده است. آدرس این وبسایت: www.qmdb.info

در داخل ایران، فیلم‌های ساخته شده با موضوع دگرباشان جنسی، بیشتر مستندهایی هستند که توسط شبکه‌های تلویزیونی خارج از کشور ساخته شده‌اند که در متنی جداگانه بحث شده‌اند. در این متن، بیشتر نگاهی خواهید داشت به فیلم‌ها و سریال‌هایی که با موضوع دگرباشان جنسی در کشورهای دیگر ساخته شده‌اند. در زبان فارسی، حتی در زمینه معرفی آثار سینمایی و تلویزیونی مرتبط به دگرباشان جنسی، کار محدودی صورت گرفته است که بر اساس یک طبقه‌بندی منظم دنبال نشده تا بتوان آن‌ها را به شکلی منظم در اینجا عرضه کرد، بر همین اساس، در این متن، لینک‌ها به سایت‌هایی به زبان انگلیسی ارجاع داده می‌شوند.