سازمان اقدام آشکار جهانی

ایدز، بیماری‌های مقاربتی، اعتیاد جنسی و مشکلات دیگر، امروزه گریبان‌گیر نه تنها اقلیت‌های جنسی که تک‌تک مردم جهان است. در این زمینه نیاز به آموزش و پی‌ریزی فرهنگی صحیح هستیم تا از جان یکدیگر در برابر این دست موارد پاسداری کنیم. مسائل جنسی بی‌شک یکی از مهمترین مواردی است که هر فرد و هر جامعه باید آموزش صحیح در رفتار اجتماعی و بهداشتی را برای بهترین شیوه زندگی ببیند.

بیماری‌های مقاربتی

بیماری‌های مقاربتی به بیماری‌هایی اطلاق می‌شوند که با آمیزش جنسی انتقال پیدا می‌کنند، از قبیل: اچ‌آی‌وی، سوزاک، خیارک، سفلیس و …. این بیماری‌ها صرفا در بین دگرباشان جنسی نیست بلکه اکثر مردم دنیا صرف نظر از گرایش یا هویت جنسی‌شان با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند. همچنین ممکن است در صورت عدم پیشگیری و درمان، مشکلات جدی برای آنها ایجاد شود.

     الف- روابط جنسی همجنس‌خواهانه مردان

اولین بار که گزارش‌ها از وجود ویروس اچ‌آی‌وی در تعدادی از مردان همجنس‌گرا در آمریکا گزارش شد، دگرباشان جنسی را در این تهام قرار داد که در حال دامن زدن به بیماری‌های مقاربتی هستند. در حقیقت بیماری‌هایی كه از راه ارتباط جنسی منتقل می‌شوند در افراد همجنس‌گرا و غیر همجنس‌گرا مشابه هم هستند و این تصور كه فقط افراد همجنس‌گرا به ایدز مبتلا می‌شوند، پایه و اساس علمی ندارد.

     ب- روابط جنسی همجنس‌خواهانه زنان

ممکن است اینگونه تلقی شود که زنان و لزبین‌ها از بیماری‌های مقاربتی چون اچ‌آی‌وی به دلیل نوع و شیوه برقراری روابط جنسی خود، در امان هستند. بهداشت جنسی فارغ از گرایش‌ها و هویت‌هاست که هر فرد باید آن را درباره خود در نظر بگیرد.