سازمان اقدام آشکار جهانی

مجموعه مقاله‌های کنفرانس دوسلدورف آلمان (1393 – 2014) در زمینه حقوق دگرباشان در ایران

16 تیرماه 1394 – کتاب الکترونیکی “دگرباشی جنسی در پیشگاه فقه، قانون و جامعه ایران” توسط سازمان اقدام آشکار جهانی (ایگل‌هِرک سابق) به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شد.

این کتاب دربرگیرنده تعدادی از مقالات ارائه شده در دومین کنفرانس اقدام آشکار در شهر دوسلدورف آلمان در تابستان سال 1393 است. این کنفرانس با محوریت موضوع‌های فقهی-حقوقی در موضوع دگرباشان جنسی (همجنس‌گرایان مرد و زن، دوجنس‌گرایان، تراجنسیتی ها و دوجنسی‌ها) برگزار شد.

اقدام آشکار اولین کنفرانس خود  در زمینه حقوق دگرباشان در ایران را در سال 1392 در شهر دوسلدورف آلمان برگزار کرده بود. نتیجه‌ی اولین دوره‌ و هم‌اندیشی‌های کارساز آن، در چهارچوب کتاب‌ها و جزواتی منتشر شده است که در بخش انتشارات تارنمای اینترنتی اقدام آشکار قابل دسترس است.

کتاب “دگرباشی جنسی در پیشگاه فقه، قانون و جامعه ایران” در برگیرنده مقاله‌ها و آرای صاحب نظران و کارشناسان خبره‌ای است که هر یک از آنها کوشیده‌اند تا ضمن آسیب‌شناسی وضعیت حاکم، راه‌کارهای جایگزین را برای تأمین گسترده‌تر حقوق و آزادی‌های جنسی در ایران به دست دهند.

کتاب «دگرباشی جنسی در پیشگاه فقه،‌ قانون و جامعه‌ی ایران» بعد از «مقدمه» و «معرفی نویسندگان»، به سه فصل تقسیم شده است. «فصل اول: رویکردهای حقوقی»، «فصل دوم: رویکردهای دینی» و «فصل سوم: رویکردهای اجتماعی». کتاب در مجموع دارای هشت مقاله به قلم مهرانگیز کار، حسین رئیسی، مهری جعفری، آرش نراقی، شین. میم، مهرداد علی‌پور، زینب پیغمبرزاده و مانی مستوفی است.

  • برای دریافت نسخه الکترونیکی این کتاب در قالب پی‌دی‌اف، اینجا را کلیک کنید (نسخه کم حجم این جزوه را از اینجا دانلود کنید)
  • برای دریافت نسخه موبایل این کتاب در قالب پی‌دی‌اف، اینجا را کلیک کنید
  • برای دریافت خلاصه این کتاب در قالب پی‌دی‌اف، اینجا را کلیک کنید
  • و همچنین برای دریافت نسخه انگلیسی این مجموعه در قالب پی‌دی‌اف، اینجا را کلیک کنید.

همچنین موجود در