سازمان اقدام آشکار جهانی

آشنایی در شبکه های اجتماعی

یکی از نیازهای عموم افراد جامعه دوست‌یابی است و به خاطر برطرف کردن همین نیاز اکثر ارتباطات در فضای مجازی این است که دوست بشویم، حرف بزنیم،قرار ملاقات بگذاریم و از این قبیل.

يكي از روش‌هاي جديد دوست‌يابي و ايجاد ارتباط با سايرين، استفاده از اينترنت است. در اين جا اتاق‌های گفتگو كه به چت روم معروف‌اند بيشترين نقش را ايفا مي‌كنند. با اندک نگاهی به فضای مجازی، به ویژه سایت‌های اجتماعی و دوست‌یابی سرگردانی بسیار زیادی در بین کاربران را مشاهده می‌کنیم و برای دنیای مجازی و زندگی مجازی و تنظیم رابطه‌ها، هنوز برنامه درستی تنظیم نکرده‌ایم.

در دنیای امروزی اغلب روابط و آشنایی‌هادر محیط مجازی شکل می‌گیرد. گاها دیده شده که دوستی‌های ساده به خواستگاری و ازدواج هم ختم می شود. البته برخی مواقع هم در شبکه های اجتماعی فقط افراد در دوستی اجتماعی می مانند و یا روابط موفقی را تجربه نمی کنند.

این نحوه آشنایی برای افراد دگرباش بیشتر مرسوم است .چون زندگی دگرباشان جنسی با زندگی مردم  عامه جامعه بسیار متفاوت است‌ .اغلب دگرباشان جنسی از طرف خانواده و اجتماع پذیرفته نمی شوند و بخاطر ترس از هرگونه مجازات و برخورد نامناسب در بیشتر مواقع آشکار نیستند.از این رو آشنایی های فامیلی و سنتی برای آنها به ندرت اتفاق می افتد‌.در این ملاقات های مجازی نکاتی هست که منجر به آشنایی های موفق و حداقل بی خطر شود.

معمولا اولین موضوع که کششی دوطرفه بین طرفین ایجاد می کند تصاویر یا نمادهایی هست که نشان بر دگرباش بودن دارد. مانند  پرچم رنگین کمانی،علامت رنگین کمان یا نمادهای همجنسگرایی (زنان_مردان) دوجنسگرایی ‌و ….

اغلب افراد در کنار اکانت اصلی خود که شامل نام و نام خانوادگی آنها می باشد برای حفظ امنیت دارای یک اکانت غیر واقعی هستند.که در این صورت می توانند راحت در مورد گرایش جنسی،  جنسیت و محل زندگی خود صحبت کنند.در این نوع آشنایی ها هیچ لزومی ندارد که از ابتدا با نام حقیقی و عکس خود وارد گفتگو شویم .برای حفظ امنیت در وحله اول می توانیم از نامی مستعار و تصویری (با نماد دگرباش) برای پروفایل خود استفاده کنیم‌‌.

عموما گفتگو را با ذکر جنسیت و گرایش جنسی شروع می کنیم و همچنین میتوانیم در مورد سن و علاقه مندی ها صحبت کنیم .بهتر است تا اطمینان کامل کسب نکرده ایم از گفتن محل زندگی و دادن شماره تلفن به طرف مقابل خودداری کنیم .

کسب این اعتماد معمولا در جلسات اولیه اتفاق نمی افتد.پس بهتر است که عحله نکنیم.

همچنین موجود در