سازمان اقدام آشکار جهانی

سکوت نکنید: پنج راه مقابله با هوموفوبیا و ترنس‌فوبیا

سازمان اقدام آشکار جهانی (OutRight Action International)، به مناسبت روز جهانی حقوق بشر (10 دسامبر) و برای مقابله با همجنس‌گراهراسی و تراجنسیتی‌هراسی ویدیوی سکوت نکنید به زبان انگلیسی را منتشر کرد. هم‌اکنون این ویدیو به زبان فارسی نیز تهیه و منتشر شده است. این ویدیو را با دوستان و همه کسانی که می‌توانید به اشتراک بگذارید.

نسخه فارسی

نسخه انگلیسی

پیش‌قضاوت‌های نادرست اغلب منجر به تبعیض و خشونت و محرومیت دگرباشان جنسی از حقوق بنادین بشری می‌شود. سازمان اقدام آشکار جهانی با کارهایی از این دست می‌خواهد که به تغییر این فضا کمک کنند. ما می‌توانیم با تشویق افراد به بازنگری درباره رفتار و قضاوت‌هایشان برای حمایت از دگرباشان جنسی، کاری کرده باشیم. از این رو سازمان اقدام آشکار جهانی از همگان دعوت می‌کند تا با انجام کارهای زیر به این کارزار بپیوندند:

  • 1. این بیانیه را امضا کنید! سازمان ملل را به ثبت و پیگیری خشونت علیه دگرباشان جنسی جوان تشویق کنید.
  • 2. به این کارزار آنلاین بپیوندید. از هشتگ LGBTSpeakOut# یا #سکوت-نکنید برای به اشتراک‌گذاری آنچه که دگرباشان جنسی از تبعیض و خشونت تجربه می‌کنند، در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.
  • 3. این ویدیوها را با دوستان خود تماشا کنید و درباره اهمیت سکوت نکردن در برابر خشونت و تبعیض بگویید.

با هم می‌توانیم جهانی خالی از زورگویی، تبعیض و کشتار بسازیم. امروزه افراد زیادی به خاطر آنچه که هستند، آنچه که بیان می‌کنند و کسی که دوست دارند، مورد آزاد و اذیت قرار می‌گیرند. برای رهایی از این تعصبات نباید سکوت کنیم.

سازمان اقدام آشکار جهانی، پیشتر نیز یک برگه اطلاع‌رسانی برای کارزار سکوت نکنید به زبان فارسی تهیه کرده است که می‌توانید آن را از اینجا مشاهده کنید.