سازمان اقدام آشکار جهانی

مجموعه 13 صفحه‌ای گروه‌های به حاشیه رانده شده

سازمان ملل متحد، به مناسبت روز جهانی اچ‌آی‌وی و ایدز که برابر است با 10 آذر ( یکم دسامبر) اینفوگراف‌هایی در راستای آگاهی‌بخشی بیشتر در این زمینه منتشر کرده است. این اینفوگراف‌ها شامل معرفی گروه‌هایی است که بیشتر از بقیه مردم در یک جامعه ممکن است به اچ‌آی‌وی / ایدز مبتلا شوند. همچنین دغدغه‌های این گروه‌ها به طور جداگانه در برگه‌های تک‌صفحه‌ای مورد اشاره قرار گرفته است. سازمان اقدام آشکار جهانی (OutRight Action International)، امسال (2014) این اینفوگراف‌ها را به مناسبت روز جهانی ا‌چ‌آی‌وی / ایدز ترجمه و منتشر ساخته است. خلاصه یک صفحه‌ای این گروه‌های به حاشیه رانده شده نیز در پست دیگری معرفی شده است.

نسخه پی‌دی‌اف مجموعه 13 صفحه‌ای از اینفوگراف‌ها را که شامل مشکلات گروه‌های به حاشیه رانده شده جامعه است، می‌توانید از اینجا دانلود کنید. گروه‌های اجتماعی اشاره شده در این اینفوگراف‌ها بیشتر از بقیه مردم در معرض ابتلا به اچ‌آی‌وی / ایدز قرار دارند. در ادامه می‌توانید پی‌دی‌اف هر کدام از اینفوگراف‌ها را به صورت تکی نیز دانلود کنید:

من با اچ‌آی‌وی زندگی می‌کنم.

زن جوانی هستم.

من یک زندانی هستم.

من یک مهاجرم.

معتاد به مواد مخدرِ تزریقی هستم.

کارگر جنسی هستم.

من یک همجنس‌گرای مرد هستم.

من یک زن تراجنسیتی هستم.

زنی حامله هستم و با اچ‌آی‌وی زندگی می‌کنم.

کودکی هستم که با اچ‌آی‌وی زندگی می‌کنم.

من یک آواره‌ام.

دچار معلولیت هستم.

سنم بیشتر از 50 سال است.

*سازمان اقدام آشکار جهانی (OutRight Action International)، همچنین به مناسبت روز جهانی ایدز / اچ‌آی‌وی امسال (2014) یک برگه اطلاع‌رسانی با در این زمینه منتشر کرده است که می‌توانید آن را از اینجا دریافت کنید و درباره آن بیشتر بخوانید.

همچنین موجود در